Bugünkü haber köşemizde ; Hack alemine gölge düşüren yeni nesiller

Giderek artan bir sorun bu maalesef. Gerek saçmasapan hack olayları, fake zoneler, hack olayları vs… gibi gelişmelerin giderek artması buna en önemli etken ise Türk hack aleminin artık seviye bazında yerlerde gezmesi. Bazen; Nerde diyorlar, maziler, gecmişler, eskiler…

Geçmişte kim olduğunu bilmek istiyorsan, şu an kim olduğuna bak. Kim olacağını bilmek istiyorsan, ne yaptığına bak.

Buddha

Şimdiki yeni nesil üstteki sözü bilemez. Bilmekte istemez. Site açmak, yayınlamak o kadar kolay ki artık önüne gelen hack sitesi, zone sitesi hersey açabiliyor. Bunun getirisinde ise gerek hacklenmesi gerekse de kafa tutmalar, artistler, lamerlik olma hevesleri vs çoğaltılır. Hacklenen de hacklenir, hacklenilen de hacklenir.. Bu döngü ömür boyu tekrarlanır.

Araştırmalarımız neticesinde son yıllarda artan bir sorun var. Hack alemine gölge düşüren yeni nesiller. Günümüzde köklü hack sitelerinden pek kalmadı. Kalanları zaten biliyorsunuz. Kabuğuna çekilenler de var. Elveda diyen de var, terastan izleyenlerde var. Hepimizin bir gözü halen burada.

Türk hack aleminin yeni nesil yaş ortalaması bu oran tahmini olup %75 i 18 yaş altı gençlerden oluşmaktadır. Bu oran karşısında meydana gelen hack girişimlerini hepimiz görebilmekteyiz. Asıl sorun burada yatıyor. Yeni nesilin eğitilip bilgi deposu haline getirilmesi hepimizin bir amacı olmalı.

Bugün bir haber geldi. Tam buna isabet bir haber. Ne anlatmak istediğimiz bir haber. Haber yapmak kolay meslek değil. İşi ciddiyetli, sorumluluk alacaksınız. Hack aleminde haber faaliyetlerini yürüten doğru, dürüst birkaç haber sitesi var. Geri kalanlar listenin dışında kendine mekan edinmiş oraya buraya sallayan siteler önemsizlerdir. Onlar kendilerini iyi bilir.

Yaklaşık iki ay önce meydana gelmiş bir haber bu. Hedef tahtasında olan hack sitesi p4rs.net. Bu hack sitesi daha önce ismi b3yaz olan hack sitesidir. Bir süre ara vererek tekrar sanala dönme kararı alan bu ekip yeni bir isim ile dönüyorlar yani p4rs olarak. Herneyse bu hack sitesi uzun süredir piyasada lamerlerin korkulu rüyası olmuş, birçok hack sitelerini, siteleri hacklemiş ve bugünlere kadar da faaliyetlerini devam ettirmeye başarmış nadir hack sitelerinden biridir. Buna örnek birkaç hack sitesi adı da eklenebilir. Olaya gelirsek p4rs.net maalesef kirli bir oyuna kurban gidiyor. O günler ise gerek p4rs.net açıklama yapıyor ama açıklama havada kalıyor. Bazıları seviniyor bu duruma. Sevinen hack sitesi ise Victory-Turk . Victory-Turk ismine leke düşüren bir grup lamer tayfasının oyununa kurban gidiyorlar. Dedik ya hani artık site açmak cok kolay. Bu lamerler kendilerine bir zone sitesi alıyorlar ismi ise hack-db.org . Buna benzer bir davranışı ise mirror-h.org sahte mirror yaparak adını lamerler listesine yazdırmıştı. Şuan faaliyet gösteren birçok hack sitesi var ve bunların başında sanala gölge düşüren yeni nesil var. Bazıları eski nesilin yumruğu ile yere serilirken bazılarında ise nakavt yakın olacaktır. 

Dedik ya; Hacklenen de hacklenir, hacklenilen de hacklenir..

İşte sanala gölge düşüren bu yeni nesil haberimize ilişkin sizlerde düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

LH Özel Haber