Türk hack aleminin en eski hack forum sitelerinden biri olan turkhackteam.net/org yine adını Dünya’ya gösterdi.

Hacker grubu Anka Red Team operasyonlarına hız kesmeden devam ediyor.

Ekip, FIFA ya da açılımıyla Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği resmi internet sitesi fifa.com adresine siber saldırı düzenledi.

https://www.zone-h.org/mirror/id/39498000

Son haftalarda yaptıkları diğer siber saldırılar !

Ekibin bir diğer saldırısı ise Rusya’ya oldu. Saldırıda; Elde edilen datalar ışığında – Kayıtlı Şifreler – Kullanıcıların bilgisayarlarından ekran görüntüleri – Mail hesapları – FTP bilgileri – Çalıştırdıkları Antivirüs programları – Konum bilgisi ve kullanılan donanım içeriği – Çalıştırıldıkları antivirüsler ele geçirildi. Rusya’da popüler olan sosyal medya sitesi VK’nın ise yüzlerce hesapları hacklendi. Rus internet kullanıcılarına zararlı yazılımlar gönderilerek bilgisayar sistemleri Türk Hack Team tarafından yönetildi. Tüm bilgi ve veriler dahilindeki dökümanlar ele geçirildi. İstediğimiz zaman istediğimiz yerde sloganını sıklıkla ifade eden Türk Hack Team saldırı ekipleri, operasyonlarının devam edeceğini vurguladı.

https://www.turkhackteam.org/konular/operationru-vol2-anka-red-team.2012433/

Türk Hack Team saldırı ekiplerince yapılan saldırıda pkklı haber sitesi olarak bilinen hawar haber ajansı hacklendi! Siteye şanlı Türk bayrağımız ve şanlı Türk ordusunun resimleri koyuldu. Sadece bununla da kalınmadı sitede bulunan verilere ve datalara el konuldu. Admin bilgileri, log kayıtları da ele geçirildi. Datada bulunan sahte propaganda ve haberlerin tamamı da silinerek data resetlendi. Site adminleri siteyi düzeltmeye çalışsalarda Türk Hack Team Anka Red Team mühründen kurtulamadı! 

https://www.turkhackteam.org/konular/hawar-haber-ajansi-hacked-pkkya-darbe.2012517/

Türk Hack Team Birleşmiş Milletlerin Resmi Web Sitesini Hackledi! “Çocukların öldüğü yerde kimse masum kalamaz. ” Dünya barışını, güvenliğini korumak adına kurulmuş olan kurumların günümüzde gücün karşısında sözlü iğnelemeler dışında mazlumun yanında durmamasından ötürü Anka Red Team olarak duruma tepkimizi açıkça belirtiyor ve mazluma yardım eli uzatmayan aksiyonların tümünü kınıyoruz. Birleşmiş Milletler Anka Red Team tarafından hacklenmiştir.

https://ownzyou.com/zone?id=52458

https://www.turkhackteam.org/konular/birlesmis-milletler-undp-org-hacked.2011783/