Haber sayfamıza gönderilen anonim bir kullancıdan gelen haberi paylaşıyoruz..

Bu arkadaş her zaman acunetix-sqlmap filan kullanır. Hacklediği türk sitelerinde sql vardır, bugüne kadar hep türk siteleri hacklemiştir. Bugüne kadar hep paylasımlı sunucuları hacklemiştir. Çok basit tekniklerle bu alanda bilgisi olmayan insanları kandırıyor gözlerini buluyor.

Kendisinin herhangi bir programlama yeteneği yoktur sadece defacer yapmaktadır. İnsanların arkasından vurmuştur, burda reffkokun anydeskine bağlanarak orada şifrelerini çekmiştir ve hacklemişti. Çocuk kendi eliyle kurban gitti kısacası.

Yabancıların yayınlamış olduğu exploitsleri takip ederek defacer yaparak gövde gösteri yapmaya calışmıştır. İsimtescil olayının perde arkası ise, isimtescilin anasayfasında sql injection vardı ama
veritabanı içerisinde önemli bilgiler yoktu o yüzden hackleyemediler. Birazdan paylaşacağım sitede yılladır shell vardı. Bunlarda o shelli bulup index atıyorlar, başkasının attığı shelli bulmuşlardı.

http://blog.isimtescil.net/wp-content/

Ayrıca bu takeover yöntemini ilk paylaşan bu lamerlerdir..

Türk hack aleminde bu takeover rezilliği yayınlayan ilk icomsium ve chain yapmıştır. Spyhackerz daki konuları silinmediyse (cem beyden talep ediyoruz) bu arkadaş metin2 pvp ve türk instagram takip satan sitelerden basit yöntemlerle (sql injection) buradaki takipçileri yada userları parayla satmaktadır, yani götüne donu başkasının parası ile almaktadır icomsium lameri.

Çeşitli hack sitelerinde satış konuları vardır.

Ayrıca 200 TL lik bir mevzusu daha var. Aciz yöntemlerle bulduğu sql injection zaafiyetini 200 tl ye satarak karnını doyuran aç fakir fukaranın tekidir. Gözlüklü ve Ankaradaki yaşayan arkadaşına selam söyle biz herkesi biliriz. Kimlerle oturduğunu da biliriz.

Bu zamana kadar fazla bir icraatı olmamıştır. Hepsi ordan burdan çalıp kendine geçirdiği yöntemlerdir.

Zamanında RootAyyıldız bu lameri iyi özetlemişti.