Bilgisayar korsanlığı, uzmanları ve sızma testi uzmanları modern çağın yeni normlarıdır.

Artık birçok şirket çevrimiçi olarak kurulurken, güvenlik uzmanlarına duyulan ihtiyaç keskin bir şekilde arttı. Etik hacklemeyi öğrenmeye istekliysen, en iyi bilgisayar korsanlığı kitaplarından bazılarını ele geçirmen önerilir . Bu tür e-kitaplar, siber güvenlik endüstrisinde bilgi edinmeye yardımcı olur ve kalem testi araçlarını kullanmadan önce büyük bir ön koşuldur. İster kalem testi yapıyor olun ister kendi ağınızı savunmak istiyor olun, bazı harika araçlarımız var; çoğu Kali Linux’a dahildir.

Nmap

Nmap, bir ağı taramak için kullanıldığında güçlü bir değerlendirme aracıdır. Araç, bir kişinin açık bağlantı noktalarını ve çalışan hizmetleri, ilgili sürüm numaralarıyla birlikte keşfetmesine izin verir, Nmap ayrıca, doğru kullanıldığında bir ağ kalem testine çok güçlü bir ek olabilecek harika bir komut dosyası oluşturma motoruna sahiptir.

Wireshark

Wireshark, popüler bir ağ analiz aracıdır. Bir ağdan geçen paketleri taramak için tasarlanmıştır ve kodlarının beklendiği gibi çalıştığından emin olmak isteyen birçok soket istismarı yazarı veya araçlarında sorun gidermek isteyen kalem test kullanıcıları için favori analiz aracıdır.

BurpSuite 

Burpsuite, neredeyse her web uygulaması penetrasyon test cihazı için başvurulan bir araçtır; topluluk sürümü, proxy’nin yanı sıra karşılaştırıcı, tekrarlayıcı ve sıralayıcı gibi birkaç başka kullanışlı araç da sağlar ve bunların tümü kalem testi sırasında çok zaman kazandırır. Halihazırda sektörde çalışıyorsanız, ücretli sürüm bir zorunluluktur.

WPScan

WPScan, WordPress web sitelerindeki güvenlik açıklarını bulmak için özel olarak tasarlanmış bir araçtır. Hangi eklentilerin çalıştığını ve ilişkili güvenlik açıkları olup olmadığını tespit edebilir. Ayrıca kullanıcı adlarını arayabilir, yönetici paneli şifresini zorlayabilir ve başarılı olursa kurban web sitesine kabuk erişimini etkinleştirmek için bir arka kapı yükleyebilir.

Nessus

Nessus, harika bir güvenlik açığı tarama aracıdır. Kullanımı kolay bir grafik kullanıcı arabirimiyle birlikte gelir ve açık bağlantı noktaları ve güvenlik açıkları için birden çok ağı tarayabilir.

Son not

Lütfen bu araçlardan herhangi birini kullanmadan önce yargı yasalarını bildiğinizden emin olun ve ürünün / ağın / web sitesinin sahibi olduğunuzdan veya ürün / ağ / web sitesi sahibinden açık izin aldığınızdan emin olun, aksi takdirde kendinizi yanlış tarafta bulabilirsiniz. kanun.