Lamer Haber

Anlaşmalı hack mi? Böyle rezillik görülmedi!

Türk hack alemi böyle bir rezillik görmemiştir. Konu ayrıntısı uzun olduğu için haberimizi derleyip aktarıyoruz.

Hatırlatmak gerekirse bir süre önce hackerwiki.site adlı sözde hack haber sitesi hacklenmişti, site sahibi aSENSE idi. Aslında hacklenmesine yönelik (aSENSE kendi sitesine index atıyor) haber gönderilmişti ama önemsiz bulduğumuz için yayınlamadık gün içerisinde mirror gönderilirse eklenecektir. Sanalda elini kolunu çekenler var kaldı piyasa çocuklara hatta ilkokul sınıfına kadar düşmüş durumda yaş seviyeleride.

Son zamanlarda biliyorsunuz ki Orcun Root hacklendi gündemi vardı. Hacklenilen site Batak diye birine ait olduğu çıktı. Orcun Root ise sadece Admin rütbesinde bulunmuş. Orcun Root’un admin rütbesinde bulunması Z1R0 adlı kişi tarafından satılmasıyla ortaya çıktı. Abudik gubidik isimler ne ara sanala geldi bunlar bilmiyoruz ama şu var ki yeni türedikleri kesin! 

Rezilliğin daniskası olduğunu gösteren ekran görüntüsü;

Olayın ayrıntılarını Orcun Root kendi blog sayfasında izah etmiş devamına şu sayfadan okuyabilirsiniz.

Bkz.

Orcun Root Hacklendi! aSENSE diss attı!

 

 

 

 

 1. ulan ortalık oruspuya dönmüş amk kerhanelerin modasımı geçiyor artık

  Beğen

  1. Asense lütfen artık kendin ol prim için sahtekarlık yapma. Ne kazanıyosun böylelikle ? Hiç bişey kazanmak değil kaybetmek oluyor kardeş.

   Beğen

 2. asennin bu zaamana bastıgı çogu hack sitesi kendisi açıyor beyinsiz

  Beğen

 3. Böyle yeni oluşumların arasına girip tek tek basıyorum satmak değil Sosyal Mühendislik Diyorum ben buna buna kahpelik felan diyen olursa bu zamana kadar açık olmayan büyük firmaların hacklenmelerini araştırsınlar 😉

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: