Bilgi ve becerilerin yer aldığı Turkhackteam.org tarafından Anka Red Team üyelerinin ortak çalışması sonucu yayınlanan CTF kitabı online olarak yayınlandı.

CTF nedir?

CTF (Capture the flag), ‘’bayrağı yakala’’ olarak da bilinen ve siber güvenlik alanında düzenlenen uygulamalı öğretici yarışmalardır. Yarışmaların amacı, hack konusunda öğrenilen bilgilerin ve bu bilgiye sahip olan insanların bilgilerini pratiğe dökerek kendilerini test etmeleridir. Bilgisayar korsanlarından, güvenlik uzmanlarına, bilgi güvenliği araştırma gruplarından, öğrencilere kadar oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. CTF yarışması, materyal açısından büyük bir etkiye sahip olmayabilir, ancak büyük bir takdir toplama, ölçüm yapma sistemidir.

CTF’in Kazanımları Nelerdir?

CTF’ler yarışmacılara, takımlara birçok kazanım sağlamaktadır. Bunlar; ekip ruhu, takım çalışması, iş dağılımı, çözüm odaklılık, daha hızlı karar verme becerisi, stratejik bakış açısı, hacking deneyimi, saldırı, koruma için güvenlik bilgisi, yarışma deneyimi, hack konusunda kendinizi geliştirmek, yeni bilgiler edinmek, olası durumlar da bir saldırgan gibi düşünme becerisi, yarışma güvenlik açıkları, bilgisayar korsanları ve güvenlik konusunda yeni teknikler hakkındaki bilgiler kazandırmaktadır.

Anka Red Team ekibi tarafından hazırlanan Capture The Flag kitabımız artık yayında! Dilediğiniz gibi indirip okuyabilir ve bu eşsiz kaynaktan faydalanabilirsiniz.

Kitabımız 287 sayfadan oluşmakta ve içerisinde pek çok önemli kaynak barındırmaktadır.

Kitabımızı indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız;

Kitap İndirme Linki

Virüs Total sonucu için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız;

Virüs Total

0 / 63

Kitap özel şifre ile korunmaktadır. Aşağıdaki şifreyi girerek kitabımızın içeriğine ulaşabilirsiniz;

2A1n5?K4a*R3e2D*T3i1M?5cTf4_

Kitabımızda kullanılan görseller, kaynaklar ve diğer makale yazıları tamamen Anka Red Team’e ait olduğu açıklandı.

Kaynak

Grubu tebrik ederiz. Bilgi paylaştıkça çoğalır.