Güvenlik Açıkları Hack Haber

ChainSwap (ASAP) Saldırıya Uğradı

Zincirler arası merkeziyetsiz finans platformu ChainSwap (ASAP), akıllı sözleşmesindeki bir güvenlik açığı nedeniyle saldırıya uğradı. Proje yaklaşık 8 milyon dolar kaybetti. 

Proje yaptığı duyuruda olaya ilişkin araştırmalarının sürdüğünü kaydederken, yerel token’ın satın alınmaması gerektiği konusunda uyardı.

Proje ayrıca, kişisel cüzdanlardaki fonların güvenli olduğunu ancak gönderme ve çekim işlevlerinin henüz yeniden etkinleştirilmediğini belirtti. Saldırıdan 10’dan fazla token etkilendi.

UniFarm (UFARM), Optionroom (ROOM), OroPocket (ORO) ve diğer projeler, tüm likiditeyi Uniswap ve Pancakeswap’tan geçici olarak çekmeye karar verdi.

Umbrella Network (UMB), 230.000 dolar değerindeki yerel token’ını buy back yapacağını ve bunların nasıl harcanacağına karar vermenin topluluğa bağlı olduğunu duyurdu. Proje ayrıca token köprüleme için artık ChainSwap’a güvenmeyeceğini söyledi.

Saldırı, bazı çalkantılı fiyat hareketlerine neden oldu. CoinGecko verilerine göre, etkilenen altcoin’lerden biri olan Wilder World (WILD), toparlanmadan önce %99.8 çöktü.

Nisan ayında ChainSwap, Alameda Research, NGC Ventures, OKEx‘in Block Dream Fund ve diğer yatırımcılardan 3 milyon dolar toplamıştı.

Kaynak

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: