Farklı kaynaklardan ve gündem odaklı tarafsız içerikler sunan onedio.com internet sitesi hacklendi.

TurkDefOps hacker grubu bugüne kadar yaptığı saldırılarına bir yenisini ekledi. Daha önceki saldırılarında, birçok ülkenin saldırıları konusunda kabusu olarak biliniyor.

Türkiye’nin ilk ve tek sosyal içerik platformu sloganı ile yayın yapan Onedio internet sitesi Türk hacker grubu tarafından hacklendiğini belirtelim.

Kendilerini, TurkDefOps olarak tanıtan hacker grubu yaptığı önemli saldırılarla bilinmektedir. Hacker grubunun diğer saldırılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Onedio gibi büyük bir platformu hacklemek saldırı düzenlemek, umarız güvenlik açıklarını kapatırlar.-.

Yapılan saldıların ayna kayıtları;

https://dio.onedio.com

https://dio-test-dev.onedio.com/

http://www.zone-h.org/mirror/id/34579856

https://ownzyou.com/zone?id=1825

https://ownzyou.com/zone?id=1824

Onedio ekibi ertesi gün bir açıklama yayınladılar.. Yaşanan hack saldırısında herhangi bir veri sızıntısına sebep olmamıştır şeklinde açıklamanın tamamanı paylaşıyoruz.

Sevgili dio kullanıcıları, selam! 19 Şubat saat 07.52’de, platformumuzun alan adının barındığı web sağlayıcısına yönelik siber saldırıya maruz kaldık. Teknik ekibimiz bu durumu kısa bir süre içerisinde çözerek problemi ortadan kaldırdı.🔥 Bu siber saldırı süresince kullanıcılarımızın herhangi bir kişisel bilgi ve verilerinde sızıntı olmadığını memnuniyetle duyurmak isteriz!🌸🍀 dio ekibi olarak; kullanıcılarımıza süper bir dio deneyimi sunmak için altyapımızı her türlü saldırıya karşı güçlendirmeye devam edeceğiz!