Google Cloud , kurumsal müşteriler için veri akışlarını yönetmek için araçlar oluşturan, Londra merkezli Dataform adlı bir startup satın aldı.

Anlaşmanın şartları henüz açıklanmadı, ancak  TechCrunch , Google’ın şirketin yeteneklerini üstlenmeye istekli olduğu bir ‘edinim’ olduğunu anlıyor.

Şirket, veri ambarları için bir “işletim sistemi” olarak tanımlanıyor ve kurucu ortaklarından bazıları eski Google çalışanları. Platformu, veri açısından zengin işletmelerin depolarda depolanan verileri araştırarak içgörüler elde etmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Bu, genellikle bir mühendis ve analist ekibi gerektiren bir şeydir, ancak Dataform sistemi, süreci kuruluşlar için daha basit ve daha ucuz hale getirmekle ilgilidir.

Bu, son zamanlarda başarılı bir halka arz gerçekleştiren Snowflake gibi şirketlerle büyüyen bir veri analizi alanıdır. Dataform, bir dizi A finansman turuna yakındı, ancak bunun yerine büyümesini Google altında sürdürmeyi seçti  .

Anlaşmanın şartları uyarınca, Dataform, yönetimi altında çalışmaya ve BigQuery’ye odaklanmaya devam edecek. Dataform Web ayrıca artık müşterilerin ücretsiz plana anında geçiş yapması ile tüm yeni kullanıcılar için ücretsiz hale getirilecek.

Google Cloud  ekibiyle yaptığımız birkaç görüşmeden sonra, mevcut çözümlerde hepimizin kaçırılmış bir fırsat olarak algıladığı şeyi doldurmak için analistlere doğru araçlar ve teknolojiyle hizmet etmenin önemi konusunda derinden uyumlu olduğumuz ortaya çıktı, ” CTO Guillaume-Henri Huon, Dataform’un web sitesinde yazdı.

“Aynı zamanda, sadece yedi kişilik bir ekip olarak, karmaşık, rekabetçi ve hızla değişen bir pazarda, başaracak insanlardan veya kaynaklardan daha fazla fikrimiz vardı. Her çeyrekte, yapmak istediğimizden çok daha fazlası oldu. başarabilirdik.

“BigQuery ve Cloud Analytics ekiplerinin desteği ve birleşik düşünce liderliğimiz ve çabalarımızla birlikte, ayrı ayrı yapabileceğimizden daha büyük bir şeyi başarabileceğimizi hissettik.”