Lamer Haber, Hack Haber, Hack News, Hack Haberleri, Son Dakika Haberleri

hack haberleri, güncel haber ile en yeni hack gelişmeleri burada.

haberler, Hack Haber

Flipboard hacklendi!

Kullanıcıların interaktif dergilerini oluşturmalarına imkan sağlayan Flipboard’un 9 ay önce hack’lendiği ortaya çıktı.

İnternet üzerindeki makale ve haberleri sayfalarına taşıyarak kullanıcıların tek bir uygulama altında bu içeriklere ulaşmasına olanak sağlayan Flipboard’un hack’lendiği ortaya çıktı. 9 ay önce hack’lenen ve bu süre boyunca kullanıcıların verilerine erişebilen hacker’ların saldırısının boyutu ise henüz bilinmiyor.

Hürriyet’in haberine göre, haber ve makaleleri bünyesinde toplayan ve kullanıcıların karşısına belirli bir algoritma eşliğinde getiren popüler uygulamalardan Flipboard’un siber saldırıya uğradığı ortaya çıktı. Oldukça geç fark edilen saldırının ardından 9 ay boyunca hacker’ların uygulamanın veri tabanına girebildiği kaydedilirken, uzmanlar ise saldırının boyutunu kestiremiyor.

2 Haziran 2018 – 22 Nisan 2019 tarihleri arasında saldırganların düzenli olarak Flipboard’un veri tabanına girdiği belirlenirken, şifreli olarak korunan kullanıcıların e-posta adresleri, kullanıcı adları ve hatta şifreleri hacker’ların eline geçti.

Flipboard’un saldırıyı bunca zaman nasıl fark edemediği kafaları karıştırırken, veri tabanlarındaki şifreler 2012 yılına kadar SHA-1 yöntemiyle 2012 sonrasında ise bcrypt yöntemiyle şifrelenmiş. Bu bakımdan erişimin zor olduğu ifade ediliyor. Bununla birlikte kaç kullanıcının saldırıdan etkilendiği henüz açıklanmış değil.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s