Kendisini bulunmaz hint kumaşı sanan KingSkrupellos akşam saatleri cyberizm hack sitesi adresinden şu sıralar gündemde meydana gelen olaylara yönelik açıklama yapmıştı. Meşhur port’tan sonra upload yöntemini sanki kendisinin keşfetmesine bağlı bir takım görsel açıklamalara yer vermiş. O açıklama metnini sizlerle paylaşacağız. Öncesinde yaşananların özüne bakarsak bu haberi bile girmenin ne kadar gereksiz olduğu bilinçli bireyler tarafından farkedilecektir. Ama o bilincin farkında bile halen olmayanlar var.

KingSkrupellos ‘ın şöyle bir hack geçmişine gözattık. Kendisini artık gözümüzde hacker olarak görmüyoruz. Uploader olarak basit biri görüyoruz. Sadece hangi yöntemler ile hack yapmış ona bakıyoruz. Şimdi kendisi sürekli kullandığı yöntemlerin ortak özelliklerinde  “Drupal Hidden Uploader” geliyor. En son hacklediği “sevilla futbol kulübü” bile bu yöntem ile hack edilmiş. Hack mi denir size bırakıyoruz. Çünkü bir süredir artık bu tarz hack yöntemi ile hacklenen siteleri haber değeri görmüyoruz. KingSkrupellos buna benzer upload yöntemleri ile yüzlerce site hacklemiş biri ve png mi dersiniz txt mi size kalmış. Kendisinin de LH içeriklerinde haberleri bile vardır.

Şimdi ise Cyberizm de yayınlanan açıklama metnine buradan bakabilirsiniz. KingSkrupellos‘un da deyimi ile kendisi keşfettiği yöntemleri kullanıyor. Sanki bir tek kendisi keşfediyormuş gibi ego taslayan açıklamalarına da yer vermedi değil kendisini büyütmekten ziyade küçültüyor zira bunu kendi çıkarlarına göre yapıyor. Özellikle “webform” gibi basit bir yöntem herkesin erişebileceği, bulabileceği bir yöntem olması. Tabii şunu da unutmamak lazım hazıra konan değil, yada zeka gelişimlerini tamamlayamayan hack alemine gölge düşüren yeni nesil özellikle kopya çekecektir. Ya sırf aynısını yaptı diye bu tantana da neyin nesi demek geliyor içimizden. Yok yani altı üstü bir “webform” yada benzeri yöntem olsun. Kim ne yapıyorsa yapsın diyoruz. Ama bazıları sanki kendisi bulmuş gibi lanse ediyor ! Kendisini bir ara explominator diye lanse etmiştik. Sanırım yanlış bir ifade kullandık. Uploader olarak tüm haberlerini güncelleyeceğiz.

Herkes farklı dilden şu hack olur bu hack olmaz gibi konuşuyor, hack alemi özgür bir ortamdır. Herkes düşüncesini ifade eder. LH olarak, uploader tarzı yöntemler hack olarak görmüyoruz. Üstelik “imageuploader, webform yada vb.” aynı amaca hizmet eden yöntemler hack haber içeriklerinde bir süredir yayınlanmamaktadır. İşte kendisini bu gibi basit yöntemler ile yücelten KingSkrupellos yine kendisini rezil rüsva etti. Kendisine neden hedef site basmıyorsun dedik. Cevabı ise şuan yaptıklarını (txt,png,img vb.) hedef site görüyormuş. Ne kadar vahim bir tablo.

Son olarak, Kim ne yapıyorsa yapsın demek varken bu sözde basit yöntemleri “ben buldum benden aldılar” demesini çok iyi bilen biridir KingSkrupellos! ..  Üstelik kendisini bir tek akıllı zannederek… Ayrıca ülkemizi tanıtmak yerine hedef site basarak tanıtmaları daha iyi olur. Yoksa uploader uploader olarak bir ömür anılacak..