Pegasus Hava Yolları‘nın internet sitesi siber saldırı düzenledi.

Türk hacking platformu, illegalplatform.co adına CHE kod adlı hacker tarafından gerçekleştirilen siber saldırı gündemin en çok konuşulan saldırılarından biri oldu. İllegalPlatform daha önceki yıllarda yaptıkları önemli saldırıları ile bilinen ne az ne fazla elit bir platform grubuna sahip.

Bu akşam saatleri gerçekleştirilen siber saldırı da ülkemizin en büyük low-cost uçuşuna sahip Pegasus hava yolları internet sitesi flypgs.com alan adı siber saldırı sonucu hacklendi.

İllegalPlatform adına yapılan siber saldırı da internet sitesine paylaşılan sözler gündem yarattı.

Sosyal medya kullanıcılarının paylaştığı ekran görüntülerinde siteyi ziyaret edenler, “Bir ülkede fakirlerin, bebeklerin içecegi sütü, zenginlerin köpekleri içiyorsa o ülkede kapitalizm hakimdir. Bizler ne ayak takimi olan Anonymous ne de baska bir orgutun alt koluyuz biz illegalplatformuz adimizi saçma salak örgütlerle anmayin. Yeri ve zamani degil ama. SU YBS MERKEZE illegalplatform.co Sundu.” yazısı ile karşılaştı.

Yaşanan saldırının ayna kayıtları;

https://flypgs.com/
http://www.zone-h.org/mirror/id/34797467h
https://archive.is/UNpvR

Yaşanan saldırı sonrası Pegasus, hackerlerın şirketin sunucularına ya da verilerine erişemediğini, saldırının internet sitesine yönlendirme yapan servislere yönelik olduğunu açıkladı.