Activision Blizzard, popüler birinci şahıs nişancı serisi Call of Duty’nin , son 12 ayda net rezervasyonlarda 3 milyar dolardan fazla kazanan yeni bir franchise rekoru kırdığını duyurdu. Bu, Call of Duty: Black Ops Cold War‘un rekor kıran lansmanını takip ediyor.

Tüm Call of Duty franchise’ı bu yıl güçlü bir ivme yakaladı ve yılbaşından bugüne kadar net satışlar yüzde 80’in üzerinde ve birimlerin satışları bir önceki yıla göre yüzde 40’ın üzerinde gerçekleşti.

Call of Duty: Black Ops Cold War’un yayınlanmasının ardından Call of Duty markası son 12 ayda toplamda 3 milyar dolar hasılat elde etti. Bu elde edilen hasılatın içerisinde Call of Duty markasına ait tüm içeriklerin gelirlerinin toplamı bulunuyor. Yani özellikle Call of Duty: Black Ops Cold War, Call of Duty: Modern Warfare ve Call of Duty: Warzone. 

Call of Duty markası özellikle Call of Duty: Black Ops Cold War ve Call of Duty: Modern Warfare ile seriyi eskiden bu yana takip edenlerin gönlünü kazandı hem de Call of Duty: Warzone ve Call of Duty: Mobile ile çevrimiçi odaklı oyun arayanlara hitap etmeyi başardı. 

Call of Duty: Black Ops Cold War artık dünya çapında Xbox Series X | S, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One ve PC’de mevcuttur.