42 milyon dolar isteyen hacker grubu, Donald Trump‘ı tehdit etti.

REvil fidye yazılım grubu, geçtiğimiz hafta Grubman Shire Meiselas & Sacks isminde oldukça ünlü bir hukuk firmasının veritabanını hackleyerek oldukça ses getirmişti.

Robert DeNiro’dan Madonna’ya kadar birçok ünlü ismin çalıştığı firmanın 756 GB boyutundaki dev verisini ele geçirmeyi başaran hacker grubu; gizli sözleşmeler, e-posta adresleri ve yazışmalar gibi birçok bilgiyi kendilerine aktarmıştı.

HACKERLAR PARA TALEP ETMİŞTİ

Hackerlar, New York merkezli hukuk firmasından 14 Mayıs tarihine kadar 21 milyon dolar talep etmişti. Ancak firma, bu parayı ödemeyi kabul etmeyince miktar iki katına çıktı.

’42 MİLYON DOLAR ÖDEMEZSENİZ TRUMP’IN GİZLİ GERÇEKLERİNİ AÇIKLARIZ”

Hacker grubu, herhangi bir ödeme alamayınca istediği parayı 42 milyon dolara çıkardı ve ABD Başkanı Donald Trump‘ın tüm gizli gerçeklerini ortaya çıkaracaklarını açıkladı.

Verileri ele geçirilen hukuk firması ise ödeme yapılsa dahi verilerin ortaya çıkarılacağına inandığını bu nedenle ödeme yapmayı reddettiğini açıkladı. FBI’ın saldırıyı bir terör saldırısı olarak nitelendirdiğini ifade eden hukuk firması, saldırganlarla müzakere etmeyeceğini belirtti.

Kaynak: Tamindir