YouTube savaşlarına hackerlar da katıldı. PewDiePie ile Hindistanlı T-Series arasındaki abone sayısı rekabeti ilginç bir boyuta geldi. Şimdilik dünyanın en çok takipçiye sahip olan hesabı PewDiePie’a hackerlardan destek geldi. 50 bin yazıcıya sızan bilgisayar korsanları insanlara PewDiePie kanalına abone olun çağrısı yaptı.

50 bin yazıcıya sızdılar

Son dönemde bu takipçi savaşlarında ilginç bir gelişme yaşandı. Twitter’da İngiltere’den Kanada’ya kadar birçok farklı ülkeden paylaşılan tweetlerde savaşa bilgisayar korsanlarının da dahil olduğu ortaya çıktı. Twitter kullanıcıları yazıcılarının hacklendiğini ve çıktı olarak birilerinin PewDiePie kanalına abone olmaya çağrıda bulunan bir afiş olduğunu paylaştı.

İşte çıkan belgede yazanlar:

Neler Oluyor?

PewDiePie, şu an YouTube’un en çok abonesi olan kanalı. Bu aşamada yerini Bollywood şarkıları ve fragmanları yapan T-Series’e kaptırmak üzere.

Ne Yapmak Gerek?

  1. T-Series aboneliğinden çıkın.
  2. PewDiePie’a abone olun.
  3. Bu sorun için farkındalık oluşturun #SavePewDiePie
  4. Tanıdığınız herkesi haberdar edin. Ciddiyim.
  5. 5. BROFIST!

Yazıcılar, internet üzerinden yazdırma işlemi dahil birçok iş için komut alabiliyor. Bu durum, güvenlik zafiyeti yaşayan birçok yazıcının siber saldırılara hedef olmasına neden oluyor. Bu durumda da dünyanın dört bir köşesinde bulunan yazıcılar TheHackerGiraffe‘nin gönderdiği özel mesajı yazdırarak kullanıcılarını şaşkına uğrattı.