Bu akşam, aSENSE sohbet konuğumuz oldu. Bir ara hacklendi, hackledi derken aSENSE‘nin dünden bugünlere macerası… Unutmadan, kendisi “beyinsiz” iddaalarını da cevaplamayı ihtmal etmedi.

Merhaba aSENSE, LH olarak Sohbetimize katıldığınız için teşekkür ederiz.
➤ ben teşekkür ederim.

Kendinizden bahseder misiniz? aSENSE kimdir?
➤ İstanbul da yaşıyorum 18 yaşındayım defacer olma yolunda ileriyorum.

Yol ne aşamada? Neden aSENSE bir anlamı var mı? Okunuşta sanki “adsense” yi anımsatmıyor değil.
➤ yol iyi gibi galiba , aSENSE nicki ortaya 10 saniyede çıkıverdi. Nick olayı şöyle hackle ilgili hiç bir bilgim yok youtube de bir gün pc dünyasına denk geldim videolarını izledim ve merak sardım tht üyelikler kapalı olduğu için bende açıldığı bi zaman yakaladım ve kapanır diye korktuğumdan bir şey uydurdum . Google aSENSE yazınca asense çıkıyor dediniz gibi anımsatıyor 😀

Hack alemine ne zaman katıldınız? Ne oldu da kendinizi burada buldunuz?
➤ hack alemine katılalı 2 yıl olmuştur sanırsam , Pc dünyasından videoları izliyerek birden kendimi burada buldum çok hızlı geçti zaman

Bireysel olarak hack alemine neler kattınız kısa zaman diliminde?
➤ Pek ahım şahım icraatlar yapmadım ama güzel dostluklar kazandım

Şu aralar adınız hep “hacklenme” vakaları ile sarsılıyor. Dost kazığımı yiyorsunuz. Güven olgusundan bahseder misiniz?
➤ bloğum hacklendi doğrudur , dost kazığı değil aslında asakir ile takıldım için biliyorsunuz kendisi sanal meydan okuyor ninjaya meydan okuduğu zaman asakirin vds de barınıyordum bir kaç sebepden dolayı paylaşımlı hosta geçtim o zamanda bir abim yüzünden index yedim , sanalda herkes prim peşinde yani her an dost dosta basa bilir Allaha şükür hiç öyle dostlar edinmedim.

Ülkemizin host firmalarında sunucu güvenliği düşük. Bu konu da düşünceleriniz neler? Siz de bir ara Türk web sitelerine saldırı yapmıştınız. Kamuoyunda bu durum tepkiye yol açıyor.
➤ Ülkemizde hekres para beşinde olduğu için hostingciler o serveri geçmiş rootlamış umrun da değil bunlar biraz para ile güvenliğini sağlıya bilirler , şu aralar fazla site basmıyorum ama tr çok bastım elime gelse yine basarım 😀

Yapıcı olunulmasını öneriyoruz. Dış güçlere karşı, terör yanlısı web sitelere yada benzeri sitelere saldırı yapılması gerekiyor. Keza dışarıdan da ülkemizin kamu kurum ve internet sitelerine saldırı hayli gelmekte. Siz bunu yaparken prim veriyorsunuz. Peki bu konu da siz olsanız ne yapardınız? Yine “hack” lemeye devam mı ederdiniz.
➤ dediğiniz doğru aslında okuyunca mantıklı bundan sonra basmamaya özen göstereceğim.

Hadi bakalım. Sanala yeni gelenlere tavsiyeleriniz neler. Bu iki yılda ne öğrendiniz, yeni gelenler ne yapmalı?
➤ bence hiç gelmesinler iyice kötüleşiyor sanal gelen forum açıyor , neden paylaşmayalım ki mezarda bana lazım olmaz bunlar.

Türk hack alemi son yılların en durgun dönemlerinden geçiyor. Yaş ortalaması düşüyor sık sık ve bu durgunlukta yükseliyor. Kadim hack siteleri haricinde 3.4. sınıf yada yeni açılan hack siteleri var. Halen de açanlar var. Bu durum da aslında boşa açıyorlar. Ekibiniz varsa 1-0 öndesinizdir. Ama o da bir yere kadar. Şu sıralar hedef odaklı nadiren saldırılar var. Siz bir süre hangi gruplarda takıldınız. Şuan Spyhackerz grubundasınız. Neler söylemek istersiniz.
➤ ben bu sürelerde tek takıldım durduğun oldu zamanlar dikkatinizi çekmiş ise okulun olduğu zamanlardır okula döner bunlar babası izin verir oturur pc başına basar site . Bulunduğum gurubu seviyorum oratamı şuan gayet iyi gayet iyi bir forum ve köklü olduğu için sevdiğim bir galiba bırakana kadar buralarda takılırım.

Lamer vakaları hakkında ne diyorsunuz ? Hacker’im diyen kişileri nedense lamerlik yaparken görüyoruz sık sık.
➤ dediğim gibi hepsi ego kasmak için reg falan yapıyor verdi paraya yazık bide millet anlamıycakmış gibi davranıyorlar orası komik oluyor , hackerim diye geçinmeyi bırakıp öğren mi odaklı gitsinler.

Lamer olarak gördüğünüz kaç kişi var sanalda?
➤ sanalda şuan lamer olarak gördüğüm yok ama açıkcası kendini beğenmiş çok kişi var.

Hakkınızda medya sitelerinde “beyinsiz” old. yönelik ithamlar var?
➤ Sağ olsun bana garezi olan bir beyinsiz adıma haber gönderiyor

Başkasının adına haber gönderilmekle seyrek olarak karşılaşıyoruz. Birileri, birilerini ezme amacında güdüyor gibi.
➤ genelde sıkıntısı olan insanlar yapıyor yada canı sıkılıyor durduk yere gönderiyor . Bence haber siteleri tespit ederek engel atmalı.

Bu konuda çalışmalarımız olacaktır. 
➤ zaten güncel haber sitelerinde birisiniz yapmanız iyi olacaktır.

Çalışmalarımızı okurlarımız ile de paylaşacağız. Sohbetimize katıldığınız için teşekkür ederiz.
➤ ben teşekkür ederim sağ olun