Bugünkü haberimiz RootAyyıldız denilen kişiye yöneliktir. Kendisi hakkında gerek burada gerekse de hacknews.org ta düzinelerce haber içeriği mevcut.

Bu bahsi geçen sözde vatansever özde lamer biri olan RootAyyıldızı ele alıyoruz.

Dün birçok medya kuruluşunda haber olmuş.. Lakin o haberler adına tekrar utandık. Araştırmadan haber mi yapılır ?

TÜRK MEDYASINI YİNE KANDIRMAYI BAŞARMIŞ !

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın sitesini hackledim ayağına girişmiş ve İHA ya röportaj vermiş. ABD istihbaratı filan geç bu işleri, peşinde bile değiller hatta umurlarında bile değilsin. Ünlü olabilmek için her yastığa kafasını koymaya ant içmiş. 😀

Subdomain Takeover Nedir ?

Türkçesi, alt alan adı devralma olarak bilinen, genellikle çok fazla subdomainin olduğu büyük sitelerde denk gelinen subdomain takeover, Amazon S3, Github, Google gibi firmalardan servislerinde yapılandırma hatalarının yapılmasından kaynaklı subdomaini ele geçirmenize olanak sağlayan bir yöntemdir.

Kısacası bilgisayardan anlayan birinin bile yapabileceği en basit girişimdir.

Sizleri biraz geçmişe götüreceğiz. Çok değil 1-2 sene öncesine gideceğiz.

BESLE KARGAYI OYSUN GÖZÜNÜ…

Türk hack aleminin eski hacker’larından iComsium tarafından kendi youtube kanalında bu ayı hakkında bir video paylaşıldı.

O videoyu sizlere paylaşacağız lakin RootAyyıldız denilen toksitin bugüne kadar kimden hack öğrendiği de ortaya zamanında çıkmıştı ama RootAyyıldız lakaplı Boyabat ayısı bunu kabüllenmemekte ısrarlı.

rootayyıldız dediğiniz şahıs, sağdan soldan, birşeyler dilenerek buraya gelmiş bir ayının tekidir, ve üstelik üstüne teşekkür edeceğine, yediği kaba tükürmektedir.
bu şahısın hiç bir sosyal hayatı yoktur, sağdan soldan millet’e dilenerek bir yerlere gelmeye çalışmıştır, kendisinin tek bildiği şey, rat atmaktır, insanlara iyi görünüp ama içinde sinsilik olan bir şahıstır, kısacası hayatı sosyal mühendislikten ibarettir, rat atmaktan başka birşey bilmez.

Kimlerle aynı masada yemek yediğini tüm sanal iyi biliyor boyabat ayısı, geçmişinden kaçamazsın.