Türk hack piyasasının bazı kesimlerinde bilgili olarak bilinen fakat bizim görüşümüzde bilmeyen biri olan iComsium yüz kızartıcı görüntüleri ortaya çıktı.

Değerli okurlarımıza konuyu kısa özetleyelim. Bu haberi bize ulaştıran hatrı geçen sayı kişiler yaşanan olayı şöyle açıkladılar;

iComsium, Türkiye lokasyonlu instagram takipçi sitelerine saldırmaya çalışarak haksız kazanç elde etmeye çalışıyor, yine bir gün X instagram sitesinin hacklenmeye çalışmış ama başarısız olmuş. Sitenin bilgilerine ulaşmak için bu konuda usta olarak bilinen kişilere ulaşmak istemiş, bunların arasında hack aleminde sıkça bilinen JRB ekibi de yer alıyor. Onlardan yüz alamayıp RootAyyıldız‘a yazdığını ekran görüntüsünde görüyoruz.

Buradaki ekran görüntüsündeki anlaşılacağı üzerine becereksiz olup insanlardan yardım istediği kanıtlanmıştır.

Ayrıca iComsium kendi youtube hesabından bir video paylaşarak “sqlmap login manuel post çekme” başlıklı video da bir trajikomik an yakaladık.

Şöyle ki, manuel post çekme videosu yüklemiş ama içerikte manuel çekmeyip sqlmap’e bağlı kalmış. Başlığı manuel olarak yazarakta insanları kendisi gibi aptal yerine koymuştur.

Elimize ulaşan bir video kayıt daha var. Onu aşağı kısma ekliyoruz..

Kısaca bu video içeriğinde ses kaydında anlaşılacağı gibi ekmek yediği Spyhackerz forumuna hakaret ederek arkasından konuştuğu duyulmaktadır. Kısaca yediği kaba s*çan biridir. Bugün onlara yapan aynı davranışı yarın herkese yapabilir.

LH olarak kendisine şu öneride bulanabiliriz, Dürüst ve ahlaklı ticaret anlayışını benimsemelidir.