Hack Haber

Beytullah TOPRAK (Antrode) Kimdir? Antrode Uyarıldı !

Yozgat Bozok Üniversitesine saldırı düzenleyen Antrode uyarı aldı.

Yozgat Bozok Üniversitesi Hacklendi

Av silahı üretcisi İltalyan şirket Sabatti hacklendi. Şirketin resmi internet sayfası Bilişim öğrencisi Antrode tarafından erişim engeline takıldı. Aynı zaman da İtalya Belediye Meclis Üyesi olan “Achille Abbamondi” hacklendi.

Antrode‘nin tek saldırısı bu değil, daha önce Yozgat Bozok Üniversitesini amaçsız hackleyen Hacker, şimdi ise Dünya turuna çıkmış gözüküyor ama sadece önemli sitelere saldırısı gündemin dikkatini çekti kendisine, kimdir bu antrode? nereli ne yapıyor? Kendi resmi web sayfasına açıkladığı kadarı ile paylaşıyoruz.

Merhaba adım Beytullah TOPRAK. Şubat 2001 yılında Bursa’da dünya’ya geldim. Küçüklükten beri teknoloji ve yazılıma ile ilgileniyorum. Bursa MS MTAL Bilişim Ve Teknolojileri öğrencisiyim. Bu kişisel web sitemde sizlere bildiklerimi aktarmak için kurdum.

beytullahtoprak.com.tr

Daha önce açık olan web sayfası şuan kapalı görünüyor, neden kapattı?

Bir süre önce hacklediği Yozgat Bozok Üniversitesine yönelik saldırısından korkarak mı 3.5 attı? Açık açık kimlik bilgilerini sunan Beytullah TOPRAK‘ın korku nedir bilmemesi gerekir diye düşünüyoruz. Az önce kendisi bir mail göndermiş, Editörümüz tarafından yayınlanan Üniversite haberinin kaldırılmasını talep etmiş. Bir işi yapıyorsanız tam yapmalısınız. Çocuk oyuncağı mı bura? Türk üniversitesi sitesini hacklerken egon tavan yapıyordu değil mi? Hakkında yasal işlem başlatılması korkusu ile cebelleşen Beytullah TOPRAK (antrode) sonu ne olacak? Belki hiç düşünmemiştir. Genç tohumlarımızın kendilerini bu şekilde heba etmesi ne kadar üzücü. Bilgiyi, doğru yerlerde kullanılmasını, geliştirilmesini öneriyoruz. Kamu kurum kuruluşlarını hacklemek gereksiz bir heyecandır. 

Hacklediği saldırıların görüntüleri;

http://www.sabatti.it/index.html
http://archive.fo/aVRIq

İtayla Carabinieri Kolordu’nun Mareşali ve 2006’dan beri Belediye Meclis Üyesi olan “Achille Abbamondi” hacklendi.

http://www.achilleabbamondi.it/
http://archive.fo/0DC7O

 

 

 1. Kimseden korkum yok. Allah’tan başka. Korkmuş olsam açık olarak kendi ismimi vererek sitelere uyarmazdım. . Bozok üniversitesinede iletişime geçtim ve gerekeni beyan ettim. “destek.bozok.edu.tr” şu anda erişime kapalı olmasını sebebi yetkilinin eski yazılımın yerine daha güvenilir ve stabil çalışan bir yazılım geliştiriyor, geliştirdikten sonra erişime tekrardan açılacağını belirtti.

  Sadece ünversiteye olan uyarı indexsini benim için problem oldu, vatan sever biri olarak beni kötü ve gündeme gelen bazı arkadaşlar gibi sadece “TÜRK SİTELERİNİ HACKLEYEN VE İHANAET EDEN” biri olarak sanmasını istemem ve “ÇEVREME KÖTÜ ÖRNEK OLMAK İSTEMEM”. Bu yüzden lamerhaber sitesine mail attım haberin kaldırılması için. Büyütülecek bir olay yok ortada. Boş yorum yapmasınlar diyede yabancı kaynaklı sitelere saldırılar. Ve devam edmekte. Sadece diyeceğim tek şey; “Türk sitelerine uğraşmayın, onca türk düşmanı site varken.” başka bir şey dememe gerek yok. Yeni bu işlerle uğraşanlara diyeceğim; Komutancılık oynuyacağınıza bireysel olarak kendinizi geliştirmeniz ve türk bireyi olarak vatana bir katkınız olması dileğiyle.

  Web sitem erişime ile alakalı olarak. Erişime açık dün akşam çalışma vardı sitemde geliştirmek ve yeni özellikler eklemek için kısa bir süreliğine kapalıydı şu anda erişime açık.

  Beğen

  1. Senin kadar iki yüzlü insan gormedim daha geçen hafta babacan kardeşim diyen kişi şimdi şerefsiz diyor. Hiç bir şey yapamayacağını herkes biliyor. O yüzden yapamayacağın şeyleri söyleme.

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: