Henüz hack aleminde yeni sayılsa da eskiden beri içeride olan kendini geliştirmekten geri kalmayan yaptıkları saldırılar ile tanınan Asakir ile keyf-i sohbet gerçekleştirdik.

Not: Tarafımıza ulaşan yeni bilgi neticesinde bu şahsın terör örgütünün hacker kolu üyesi olduğu ortaya çıkmıştır. Röportajın yapıldığı tarihte kendisinin bağlantısı hakkında bilgimiz yoktu. 

Merhaba Asakir, LH olarak Sohbet teklifimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.
➤ Rica Ederim.

Klasik bir soru, Asakir Kimdir?
➤ Asakir Türk Hack Alemine 2017 tarihinde giriş yapan bir fikir düşüncedir

Asakir isim anlamı nedir? Neden bu ismi kullanmayı tercih ettiniz?
➤ Asakir nickini Bi Forumda Görmüştüm Nick Listesinde Hoşuma Gitti Sonra Araştırdım Bi Müzisyene Ait OLdugunu Ve ibn-i Asakir isimli Birisinin oldugunu vs gördüm asker anlamınıda taşıdıgı için gayet hoş söylenişi vardı vs sebeplerden arkadaşlarıma sordugumda onlarda beğenmişti ve bende seçtim.

Sanala 2017 yılında mı giriş yaptınız ? şaka değildir umarım.
➤ Hayır daha öncesindede sanaldaydım sadece Asakir 2017 de Doğdu

Öncesinden bahseder misiniz?
➤ Öncesinde online oyunlar programlama vs gibi konularda kendimi geliştirdim

Bireysel olarak hack alemine neler kattınız kısa zaman diliminde?
➤ Ben hack alemine hiçbirşey katmadım düzenli olarak kendime yeni bilgiler kattım tabiki bu zor olmadı belirli forumlarda bazı arkadaşlara ayak uydurarak vs yollarla ufakdan kaptık bişeyler.

Web Hack konusunda düşünceleriniz nedir ? Hack yapmak size neyi ifade ediyor?
➤ Web hack benim için sadece hobi olarak başladı o şekildede devam edecektir webhack konusundaki düşüncelerime gelirsek kısaca 5 ile 13 yaş arası arkadaşlar için oyun parkı 15 ile 50 yaş arası kişiler içinse gelir kaynagı diyebiliriz.

Türk sitelerine yönelik saldırılar var maalesef ülkemiz açısından internet siteleri kaynayan yara büyük sorun teşkil ediyor. Kimisi uyarıyor, kimisi hackliyor. Bu konu da siz ne yapardınız?
➤ Uyuşturucu kullanan hata yapar ama asıl suçu uyuşturucu satıcısı işler. Şöyle özetleyim defacerler hata yapar ama asıl suçu webmasterlar ve güvenlikten anlamayan kişiler işler.

Büyük hosting firmalarında bile ciddi açıklar varken, kücük hosting firmaları hacklenilmesi her gün normal olsa gerek ama bu konu da ciddi eksiklikler var. Nereye kadar gider bu?
➤ Herzaman yeni güvenlik sistemleri çıkıyor ve onların zafiyetlerini çıkaran hackerler bu olay 2003 tarihindede 2013 tarihindede böyleydi ve hep böyle olarak kalacak deveden büyük fil vardır.

Bireysel misiniz yoksa herhangi bir grup içerisinde bulundunuz mu?
➤ Birkaç grupda bulundum ama grup içerisindede bireyseldim yani gruplar hiçbirşey katmadı bana.

Bir ara gündemde idiniz adına yönelik bir kaç haber çıktı, hacklenme vakaları vs. Dost dedikleriniz arkanızdan sırıtarak bıçakladı bunun gibi benzeri olaylar hakkında ne diyorsunuz?
➤ Sadece gülüyorum ben ekmeğimde birisiyim evime günde kaç tl getirdim kaç tl daha fazla getirebilirim gibi şeyleri düşünen birisi hiçbirzaman cpaneline girebildiğim yada adam akıllı yetkilere sahip oldugum bi sitem forumum olmadı hiçbirzamanda hacklenmedim ve kimsede arkamdan bıçaklayamaz ileri görüşlü birisiyim bundan 2 ay sonrasını düşünebiliyorum.

Hack aleminde olsun, sanal ortam da olsun “dost” kavramı sekteye uğrayabiliyor. Anlık sinirlenmelerde insanlar dostlarını yitirebiliyor. Dostum dediğiniz kişi veya kişiler var mı?
➤ Tabikide var ewoturk serwan abim vs vs saymakla bitmez şuan bunu okuyan kişi bile benim dostum.

Dostlarınıza güveniyor musunuz ? Şu hack aleminde kaç kişi gerçi say say bitmez haberler ortada iken dostlarından hançer yiyenler var.
➤ Tabikide güveniyorum belirli bi yere kadar.

Ewo-Turk ile aranızda geçen soğuk rüzgar var mıydı?
➤ Evet vardı.

Bunu ifade etmemiz de sebep ikiniz sık sık beraberdiniz.
➤ Hala öyleyiz bir site hacklendi diye dostlarımı silmem.

Örnek bir cevap, herkes böyle olsa ama nerde site uğruna dostluklarını silen varken bu alem de.
➤ Aynen öyle.

Türk hack alemi nerede olmalı ? Yaş oranı gittikçe düşüyor. Bu durumda ise görmek istemediğimiz durumlar ortaya çıkıyor.
➤ Türk Hack Alemi Sene 2014 de Yok oldu şuanki ortamı tanımlayacak olursak Türk Çocuk Parkı diyebiliriz.

Çocuk parkına döndü maalesef. Rezil hack girişimleri. Kendilerini geliştirmek varken neden rezilliğe katlanıyorsunuz değil mi, her bilgi önlerinde aslında. Araştırmak, merak bile etmiyorlar sanki, hazıra konanlar var. Ne diyebilirsiniz bu duruma hack öğrenmek isteyenlere?
➤ Hack öğrenmek isteyenlere şunu söyleyebilirim hack öğrenin ama webhack öğrenmeyin hazır tools lar kullanmayın gidin php öğrenin python perl öğrenin kendi toolslarınızla hack yapın milletin toolsuyla hackerim diye dolaşmayın.

Kesinlikle programlama dillerine yönelmeliler.
➤ Aynen öyle.

Lamer vakaları hakkında ne diyorsunuz ? Hacker’im diyen kişileri nedense lamerlik yaparken görüyoruz sık sık.
➤ Onlar bilgisayar başına bi taraflarını büyütüp masturbasyon ellerini yıkamadan tabaklarındaki bol yağlı patates cipsinden bir avuç daha alıp milletin anasına bacısına söverek lamerlik yapmaya devam etsinler etsinlerki bir gün hepsini reelde yakalayıp koca kafalarını 120 kiloluk bedenlerinden ayırıp basketbol oynayarak faydalı bir araç haline getireyim. kusuruma bakmayın lamer konusu açılınca kendimi tutamıyorum.

Lamer olarak gördüğünüz kaç kişi var sanalda?
➤ Lamerlerin Tanrısı Olan Mr.shade var devamını söylemeyeceğim çünkü çok asalak 10 IQ ya sahip obez …. çocugu var

Kimse tutamıyordur. Yapanlarda rezillik dizboyu keza.
➤ Maalesef. 😦

Hack e yeni başlayanlara yönelik cevabı yukarıda verdiniz velakin kişi kendini geliştirmediği sürece yerinde sayar durur. Kendi geliştirmek isteyenlere tavsiyeniz nelerdir?
➤ Kendini geliştirmek isteyenler sosyal hayatını aksatmadan gençliğini bilgisayar başında öldürmeden araştırmalarına devam edip en yüksek yerleri kendilerine hedef olarak belirleyebilirler en yüksek yerde olamasada oranın bir altı olan zirvede olacaklardır.

Sohbetimize katılıp eşlik ettiğiniz için teşekkür ederiz.
➤ Asıl ben teşekür ederim.

Reklamlar