Güle oynaya bir dönem geçiren Turkhacks hacklendi. Daha öncede çeşitli hack grupları tarafından da hacklenildiği ortaya çıkan grup en son RooTBoY tarafından da tecavüz edilmişti. Hatta RooTBoY, Security ve DeepiMpaCt arasındaki skype konuşmaları paylaşmış, ekibin diğer domainleri .net olmak üzere birkaç kez hacklemişti ve olay turkhacks cephesinde inkar edilmişti.

Bugün ise, hayatında ilk kez hack yapan Black Star lameri, Turkhacks sitesini de tecavüz etmekten geri kalmadı. Black Star, yazısında TurkCoder sahtekarına saydırmış görünüyor. Yardım amaçlı verilen site bilgilerine basan sahtekar Turkhacks olayın ardından bilmiyormuş gibi yaparak Black Star‘dan özür dilemiş ama intikam soğuk yenir düşüncesi ile Black Star, site yöneticilerinden hellscream2’yi tuzağa düşürerek cevabını vermiş oldu. Buna benzer bir olay ise RooTBoY‘un başında gelmişti, mirror sitesi mirror-hc bilgilerini yardım amaçlı Security‘e veren RooTBoY aralarındaki anlaşmazlık sonrası ayrılmış ama Security daha sonra ftp bilgilerine basmıştı. Bunu da ifade ettik çünkü Black Star‘ın yaşadığı olay ile RooTBoY‘un yaşadıkları birbirine benziyor.

Buradan yeni nesile uyarımızdır. Siz siz olun hiç kimseye site bilgilerinizi vermeyin, yardım amaçlı da olsa bunun örneği maalesef çok var. Son yaşanan hack gelişmelerine bakılırsa yarısı bundan ibaret. Araştırın, öğrenin emin olun öğrendikçe yapabilirsiniz. 

İcraatler;

https://archive.is/HnETJ
https://archive.li/oSIiv
http://1nj3ctor.org/mirror/72317/

 

Reklamlar